IV Ogólnopolskie Forum Zarządzających w Medycynie

2018-05-24 18:00:00

W dniu 24 maja 2018 roku w Katowicach, odbyła się IV edycja Ogólnopolskiego Forum Zarządzających w Medycynie. Konferencję zorganizowało Mazowieckie Centrum Biznesowe, a wśród prelegentów byli znakomici eksperci z zakresu zarządzania, komunikacji, marketingu, kreowania wizerunku oraz prawa. 

Inauguracyjny wykład został przeprowadzony przez radcę prawnego Panią Katarzynę Fortak-Karasińską z największej kancelarii prawnej w województwie Łódzkim. Prelekcja nader interesująca, na wstępie przypominająca o nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środkowych publicznych, według której środki na ochronę zdrowia mają wzrosnąć do 6% budżetu do 2025 roku. Jednak Pani mecenas słynie przede wszystkim z bogatego doświadczenia w zakresie wszelkich sporów z NFZ i nic dziwnego, że dalsza część prezentacji poruszała takie tematy m. in. jak: zmiana wyceny świadczeń w trakcie trwania umowy, ugody z NFZ, postepowanie sądowe z NFZ, kary umowne oraz wiele innych wzbudzających kontrowersje tematach.

Po gromkich brawach jakimi została nagrodzona wiedza, doświadczenie oraz przede wszystkim bardzo ciekawa prezentacja radcy prawnego Pani Katarzyny Fortak-Karasińkiej przeszliśmy do tematyki miękkiej, związanej z sytuacjami tzw. „trudnymi” w kontakcie z pacjentami i współpracownikami. Podczas wystąpienia Pani Aleksandra Laskowska (znakomita ekspertka z zakresu komunikacji) starała się odpowiedzieć m. in. na pytanie dlaczego boimy się sytuacji konfliktowych?  Uczestnicy poznali style reakcji na konflikt, sposoby na zapobieganie sytuacjom „trudnym” i przede wszystkim dowiedzieli się jak postępować w sytuacjach konfliktowych. Konferencja była dedykowana osobom będącym liderami placówek medycznych, więc ze względu na to, w ramach wystąpienia Pani Aleksandra starała się wczuć w rolę lidera zespołu w placówce medycznej i zmierzyć się ze wszelkim trudnościami jakie on może napotkać starając się wskazać drogę, która prowadzi do wykorzystania tych wszystkich trudnych sytuacji w m. in. w celu zbudowania i wzmocnienia zespołu. Wszyscy uczestnicy byli pod wrażeniem wiedzy z zakresu komunikacji osoby prowadzącej co pokazali nagradzając Panią Aleksandrę co najmniej równie głośnymi brawami co pierwszego prelegenta.

Po części wspólnej nastąpił podział na równoległe bloki tematyczne na których mówiono m. in. o Informatyzacji, ochronie danych osobowych, efektywności pracy, optymalizacji podatkowej i kompetencjach menadżera ochrony zdrowia. W tej części należy wyróżnić na pewno Pana dr Krzysztofa Nyczaja, którego wykłady jak zawsze cieszą się ogromnym zainteresowanie. Pan doktor od lat zajmuje się problematyką informatyzacji sektora healthcare w Polsce, pomagając odnaleźć się placówkom medycznym w aktualnych przepisach i wymogach, które nader często są aktaulizowane i zmieniane co na pewno nie ułatwia pracy w ochronie zdrowia. Bardzo ciekawym i cieszącym się dużym zainteresowaniem tematem była prelekcja Pani Moniki Sienkiewicz poruszająca trudną tematykę wzrostu efektywności i samodzielności pracowników. Prowadząca pokazała się jako świetny coach, podając wiele ciekawych przykładów z pracy menadżera ochrony zdrowia, prelekcję wyróżniał świetny kontakt z publicznością.

Po panelach tematycznych i kolejnej przerwie na kawę/herbatę oraz zwiedzenie licznych stoisk partnerów wydarzenia przyszedł czas na temat, na który większość osób czekało z niecierpliwością „Europejskie Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych – sprawdź czy jesteś gotowy?” – Prowadzący Pan Maciej Gibiński z Centrum Doradczego Prawa Medycznego wykazał się wysoką znajomością przepisów, które miały wejść w życie następnego dnia po konferencji (25 maja), a uczestnicy słuchali z wielkim przejęciem zadając dużą ilość pytań.

Podsumowując IV edycje Ogólnopolskiego Forum Zarządzających w Medycynie, bez wątpienia spotkanie powtórzyło sukces poprzednich wydarzeń z tego corocznego cyklu – świadczy o tym duże zainteresowanie środowiska medycznego (blisko 400 uczestników, liczni prelegenci i partnerzy) oraz wiele pozytywnych opinii od uczestników nt. sprawnej organizacji, doboru tematyki i świetnej lokalizacji konferencji (nowo otwarty Courtyard by Marriott Katowice City Center w samym centrum aglomeracji śląskiej).

Już teraz zapraszamy Państwa do uczestnictwa w przyszłorocznej edycji Ogólnopolskiego Forum Zarządzających w Medycynie.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z konferencji, które znajdują się na samym dole relacji.

Partnerzy spotkania:

Patronat medialny: